13.9 C
luni, septembrie 30, 2024
    AcasăNews AlertEnergia la un pas de surpriză

Energia la un pas de surpriză

Baschetbaliştii antrenaţi de Slobodan Nikolic de la Energia au pierdut în manşa tur al Cupei României pe terenul Asesoftului. Alb-albaştrii au început slab meciul, în prima repriză gorjenii practicând un baschet haotic şi lipsit de eficienţă pe tabelă. Primul sfert a fost câştigat clar de gazde cu scorul de 32-17. Nici în sfertul doi oltenii nu s-au deşteptat, şi diferenţa pe tabelă a crescut după un scor al sfertului de 26-17. Aşadar , la pauză scorul era de 58-34. Ce-a urmat după pauză e demn de Dosarele X. Din senin oltenii s-au trezit, au câştigat sfertul trei cu 18-14 după care au dat lovitura. Practic, în sfertul patru târgujienii au revenit în lupta pentru calificare după ce au câştigat sfertul cu 24-6. Gorjenii au pierdut meciul la două puncte diferenţă, 78-76, însă au şanse reale de calificare în meciul de la Târgu-Jiu.