12.8 C
luni, aprilie 29, 2024
    AcasăNews AlertPatru medalii la naţionalele de atletism

Patru medalii la naţionalele de atletism

Recent, în capitală a avut loc campionatul naţional de sală pentru juniori 2, etapa 1. Andreea Pîşcu a cucerit două medalii, un argint şi un bronz în probele de 800 metri şi 1500 metri. Eleva de la LPS Târgu-Jiu a terminat cursa de 800 metri pe locul trei cu timpul de 2 minute şi 19 secunde, iar în proba de 1500 metri a terminat pe locul doi cu timpul de 4 minute şi 55 secunde. Un rezultat notabil a avut şi Adina Amzucu, aceasta sărind 5,16 metri, cele două sportive fiind antrenate de Ion Bură. Şi Liceul cu Program Sportiv a avut rezultate la această întrecere. În proba de 800 metri, sportivul Mădălin Gherban a obţinut locul 2, iar în proba de 1500 metri s-a clasat pe primul loc. sportivul este antrenat de Laurenţiu Ciobanu.