19.2 C
duminică, septembrie 29, 2024
    AcasăNews AlertSportivii de la CS Pandurii pe podium

Sportivii de la CS Pandurii pe podium

CS Pandurii este un club care anual „produce” zeci de medalii. În ultimul week-end, sportivii de la CS Pandurii, mai exact de la secțiile de box și atletism au reușit să ocupe poziții importante pe podium, fapt care nu poate decât să bucure. Astfel, atleții au participat la un concurs de semimaraton și un cros de 10 km la Alba Iulia cu rezultate notabile. Andreea Pîșcu a triumfat la semimaraton, Mihai Ancuța a terminat pe locul 3, același loc fiind ocupat și de Constantin Coandă la 10 km. Nu doar acești sportivi au obținut rezultate notabile, ci și Adela Bălțoi, locul 3 la semimaraton seniori și Daniel Lupulescu, locul 3 la 10 km seniori. Trebuie spus că și pugiliștii de la CS Pandurii au obținut rezultate bune, doi vicecampioni naționali la grupa pregătită de familia Geică. Este vorba de Andreas Loris la categoria 48 kg dar și de Andrei Văleanu la categoria 80 kg.