Pandurii: Lazar – Rusu, Viera, Chiricheş, Vlad – Nistor (80 Cristea), Pintilii (57 Băcilă), Vranjes – Lemnaru, Batin (73 Brata), Stromajer. Antrenor: Petre Grigoraş.
    FC Braşov: Felgueiras – Bruno Madeira, Cr. Munteanu, Majernik, Cr. Ionescu – Toloza – Chipciu, M. Cristescu, Paez (46 Buga), Distefano (69 Mateiu) – Hadnagy (82 Fl Stângă). Antrenor: Daniel Isăilă.
    Cartonaşe galbene: Stromajer (81), Lazar (92) / Cristescu (86)
    Au arbitrat: Paul Unimatan – Miclos Nagy, Sebastian Gheorghe.
    Stadion “Municipal” (Târgu-Jiu), spectatori 5.000

Visul suporterilor gorjeni s-a îndeplinit, Pandurii joacă din nou acasă la Târgu-Jiu. Exilul de nouă luni de zile de la Severin a luat sfârşit, echipa târgujiană nemaifiind nevoită să facă naveta pentru a juca meciurile de acasă tot în deplasare. Şi revenirea acasă nu a fost chiar atât de dulce pe cât se aşteptau gorjenii. Pandurii a jucat bine o parte din meci, după care aceştia şi-au făcut singuri viaţă amară. Până la urmă victoria contează, iar Pandurii a revenit acasă cu o victorie adusă de execuţiile de excepţie ale lui Stojan Vranjes.

Meci cu două feţe

Avem patru puncte în Liga 1. Gorjenii au prins plutonul de echipe cu patru puncte la activ şi aşteaptă cele două săptămâni de pauză din Liga 1 mult mai liniştiţi. Echipa a jucat perfect în prima repriză, nu a dat nicio şansă adversarului, însă trupa lui Grig nu a reuşit să înscrie decât o singură dată. Vranjes a marcat în minutul 18 şi a adus o oarecare linişte pentru trupa gazdelor care şi-au mai trecut în cont alte cinci mari ocazii însă irosite. De partea opusă braşovenii nu au jucat mai nimic, însă asta nu a contat prea mult.

În partea a doua din senin a picat golul în poarta pandurilor. Majernik a reluat cu capul o centrare a lui Distefano şi s-a făcut 1-1. Acest gol a turnat plumb în picioarele băieţilor lui Grigoraş care au început să gafeze din ce în ce mai mult. Nimic bun din prima parte nu mai mergea în repriza secundă, iar publicul venit în număr mare a început să-şi piardă răbdarea. Au apărut apostrofările, iar Grigoraş căuta soluţia câştigătoare pe margine. Dar, salvarea a venit tot de la cei din teren. Vranjes a luat mingea şi de la 25 de metri a trimis un trasor în colţul lung al porţii braşovene în minutul 79. Apărarea pandurilor părea de carton, însă eroic gazdele au rezistat presiunii şi au plecat în urale la vestiare. Astfel, Pandurii a ajuns să aibă patru puncte în clasament după două etape şi să aştepte cu încredere rundele viitoare.