20.7 C
vineri, martie 29, 2024
    AcasăSocialJandarm gorjean, pe primul loc la bătaie

Jandarm gorjean, pe primul loc la bătaie

Jandarmul gorjean Paul Feroiu s-a întors acasă învingător. Acesta s-a clasat pe cel mai înalt loc al podiumului de premiere, obținând locul I la categoria + 95 kg, secțiunea seniori, la Campionatul Național de Unifight Full Combat, desfășurat în perioada 18-19 mai la Strehaia, județul Mehedinți de Federația Română de Unifight. Campionatul Național de Unifight a reunit un număr de 67 de sportivi din întreaga țară, la cinci categorii de vârstă, cum ar fi copii, cadeți, juniori, tineret și seniori, la diferite categorii de greutate. Premergător începerii competiției, sportivii au participat la cântarul oficial, totodată fiindu-le prezentat și regulamentul de desfășurare al competiției. Jandarmul gorjean în urma participării la patru meciuri, pe care le-a câștigat, a obținut medalia de aur a categoriei de + 95 kg.