16.4 C
sâmbătă, octombrie 5, 2024
    AcasăNews AlertRezultate modeste pentru divizionarele C

Rezultate modeste pentru divizionarele C

Echipele gorjene de fotbal divizionare C au jucat la final de săptămână o nouă etapă, a şaptea. Din păcate, această rundă nu a fost una de bun augur pentru cele trei echipe din Gorj, două pierzând meciurile jucate, iar alta remizând. Astfel, din nouă puncte puse în joc s-a câştigat unul singur ceea ce e puţin. Pandurii 2 a cedat la scor de neprezentare, la fel ca şi echipa mare. Micii panduri au pierdut cu scorul de 3-0 pe terenul unei echipe care trage la promovare, Nova Mama Mia Becicherecul Mic. După ce la pauză scorul a fost 1-0, în partea a doua cei de la Mama Mia au mai marcat de două ori şi şi-au asigurat victoria care-i menţine pe locul 2 în clasament. Dacă cei de la Pandurii au cedat în deplasare, o altă echipă din Gorj a cedat pe teren propriu. Este vorba de Minerul Motru, echipă răpusă pe final de meci, un gol primit în minutul 84 făcând diferenţa în duelul cu Millenium Giarmata. Singurul rezultat pozitiv al echipelor din Gorj, dacă egalul poate fi catalogat aşa a fost obţinut de Ştiinţa Turceni. Din păcate, gorjenii n-au câştigat, deşi au fost aproape de a triumfa, însă adversarii de la ACSO Craiova au reuşit să marcheze şi ei în partea a doua, aşa să meciul s-a terminat nedecis, 1-1. În urma acestei etape, Pandurii 2 ocupă locul 7, Minerul Motru locul 9 iar Ştiinţa Turceni locul 11 din 13 participante.