spot_img
27.5 C
Târgu Jiu
joi, iulie 25, 2024
Altele
  AcasăActualitateS-a stins din viață o apreciată profesoară de religie

  S-a stins din viață o apreciată profesoară de religie

  O apreciată profesoară de religie de la Colegiul Național „George Coșbuc“ din Motru s-a stins din viață. Rodica Dragomirescu era iubită de colegi și de elevi.

  „Dragi elevi, stimați părinți, îndurerată familie!

  Cu profundă tristețe și durere în suflet, colegii de la Colegiul Național George Coșbuc Motru dorim să vă transmitem sincerele noastre condoleanțe cu privire la trecerea în neființă a domnișoarei Rodica Dragomirescu, profesoară de religie la școala noastră. Domnișoara Rodica Dragomirescu a fost o personalitate remarcabilă, o profesoară dedicată și pasionată de meseria sa, care și-a dedicat viața educației și formării elevilor. În calitate de profesoară de religie, domnișoara Rodica Dragomirescu a fost mereu pregătită să transmită mesaje de iubire, speranță și credință, contribuind la formarea elevilor noștri ca oameni integri și responsabili. Cu o experiență vastă în domeniul educației, domnișoara Rodica Dragomirescu a fost o sursă de inspirație pentru mulți dintre elevii noștri și pentru colegii săi. A fost o persoană cu o inimă mare, mereu pregătită să ajute și să susțină pe cei din jurul ei. În timpul orelor de religie, elevii noștri au avut ocazia să învețe nu doar despre religie, ci și despre viață și despre cum să se comporte cu ceilalți. Amintirile frumoase pe care le-a lăsat în urma sa vor rămâne mereu vii în memoria noastră. În aceste momente grele, ne încurajăm să ne amintim de toate lecțiile și sfaturile pe care domnișoara Rodica Dragomirescu ni le-a transmis, să le preluăm și să le aplicăm în viața noastră de zi cu zi. În numele întregii comunități școlare, vrem să transmitem sincerele noastre condoleanțe și să vă asigurăm că suntem alături de voi în aceste momente dificile“, au transmis colegii de la Colegiul Național „George Coșbuc“.

   

  Te-ar mai putea interesa

  LĂSAȚI UN MESAJ

  Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
  Introduceți aici numele dvs.

  Ultima oră!

  Comentarii recente

  Iliuși Antonie on Gorj: Se renumără voturile
  error: Content is protected !!