spot_img
18.9 C
Târgu Jiu
marți, mai 20, 2025
Altele
    AcasăEvenimentAmenințată și agresată de concubin

    Amenințată și agresată de concubin

    O femeie din Plopșoru a solicitat sprijin oamenilor legii după ce a fost agreată de concubin.

    „În seara de 9 martie 2025, polițiști din cadrul Poliției Orașului Turceni au fost sesizați prin plângere de o femeie, de 32 de ani, din comuna Plopșoru, sat Olari, cu privire la faptul că ar fi fost amenințată și agresată de către concubinul său, în vârstă de 38 de ani.
    Cu ocazia verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că pe fondul unui conflict spontan, femeia ar fi fost lovită de către concubinul său cu pumnii în zona capului și a fost amenințată cu moartea, fiindu-i creată o stare de temere.
    A fost întocmit formular de evaluare a riscului reieşind că există risc iminent, fapt pentru care s-a emis un ordin de protecție provizoriu față de bărbat, acesta fiind evacuat din locuință și obligat să păstreze o distanță de 50 de metri față de femeie și de locuința acesteia”, a transmis IPJ Gorj.
    În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal, pentru săvârşirea infracțiunilor de violență în familie și amenințare.

    Te-ar mai putea interesa

    LĂSAȚI UN MESAJ

    Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
    Introduceți aici numele dvs.

    Ultima oră!

    Comentarii recente

    error: Content is protected !!