14.5 C
miercuri, mai 8, 2024
    AcasăNews AlertAnunţ BOMBĂ! Ce se va întâmpla cu Pandurii!?

Anunţ BOMBĂ! Ce se va întâmpla cu Pandurii!?

grigorasMăcinaţi de problemele financiare de la club, pandurii au reuşit să facă un meci bun la Craiova şi chiar au marcat un gol. Însă, norocul nu a fost de partea gorjenilor, astfel că aceştia au pierdut derby-ul Olteniei, scor 2-1.

Situaţia de la Pandurii devine pe zi ce trece mai tensionată. Fotbaliştii au protestat înaintea meciului şi chiar au refuzat să intre pe teren, partida începând cu 10 minute întârziere. Gorjenii s-au prezentat în cele din urmă la meciul jucat împotriva Craiovei şi au fost la un pas să obţină un punct, după ce Ţucudean a restabilit scorul în minutul 85 al partidei. Andrei Ivan a adus însă victoria pentru gazde înainte de fluierul final. Antrenorul Petre Grigoraş recunoaşte că există posibilitatea ca echipa să se retragă din campionat. „Un derby care s-a ridicat la un nivel destul de bun. Noi venim după o săptămână agitată, jucătorii nu s-au antrenat. Dar când au intrat pe teren au uitat de toate necazurile. Am încercat să ne ridicăm la nivelul adversarului. Am pierdut pe final, un pic de ghinion, de neatenţie. În tur am câştigat noi pe final. Aş fi vrut să fim mai atenţi în ultimele 2-3 minute. Îi felicit pentru atitudinea şi jocul prestat. Problema este mai veche, au fost promisiuni nu neapărat recente, s-au simţit minţiţi şi lucrul ăsta i-a afectat cel mai tare. Au vrut să boicoteze partida, dar nu am fost de acord. Ne-a ajuns cuţitul la os, nu se vede nicio luminiţă. Îi înţeleg”, a declarat Petre Grigoraş, pentru Digi Sport.

Perioadă decisivă

Tehnicianul a anunţat imediat după meci că săptămâna aceasta este una decisivă pentru clubul gorjean, acesta fiind convins că jucătorii nu vor accepta să le fie reduse salariile, în condiţiile în care vara trecută au evoluat în Europa League. „Săptămâna viitoare e una decisivă, cu întâlnire cu oficialii. În condiţiile astea nu se mai poate. Nu ştiu dacă se vor mai prezenta. Cu 1.000 de euro pe lună, vor rămâne cei tineri. Să ajungi să fii plătit cu 1.000 de euro, după ce ai jucat în cupele europene…Jucătorii nu vor accepta. Există riscul să ne retragem. Ne putem prezenta cu copii şi juniori, le poţi da şi 100 de euro. E o situaţie disperată. Cred că sunt singurul din club care mai speră”, a mai declarat Grigoraş după meci pentru Digi Sport.