10.1 C
joi, aprilie 18, 2024
    AcasăNews AlertAutogol de poveste în CFR Cluj - Universitatea Craiova: a amintit de...

Autogol de poveste în CFR Cluj – Universitatea Craiova: a amintit de pățania lui Bănel de pe Bernabeu

Echipa CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0, duminică seară, pe teren propriu, în faţa formaţiei CSU Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii, anunță ziare.com. Găman a dat gol în propria poartă.

Clujenii au deschis scorul prin Muhar, în minutul 17, şi l-au majorat în minutul 27 când Găman l-a prins pe picior greşit pe propriul portar, Lazar şi a înscris un autogol. Cu această victorie, CFR Cluj este pe locul 5 în clasament, cu 15 puncte.

„Le-am spus că pasele înapoi nu trebuie să fie pe cadrul porții, pentru că poate apărea orice. Din păcate, tocmai asta s-a întâmplat astăzi”, a declarat Mirel Rădoi despre autogolul lui Valerică Găman.

Acest autogol a semnănat cu cel marcat de Bănel Nicoliță în poarta lui Cernea în meciul dintre Real Madrid și Steaua.