AcasăNews AlertDebut nefericit

Debut nefericit

Echipa de handbal Energia Pandurii a pierdut în deplasare la Bacău în prima etapă a Ligii Naţionale. Gorjenii au jucat bine vreo 45 de minute, timp în care au condus ostilităţile, însă nu a fost de ajuns. Cei de la Bacău au câştigat cu 33-30, rezultat care face ca Energia să debuteze în noul sezon cu o înfrângere. La pauză, scorul era 15-14 pentru gazde, moldovenii marcând golul 15 în ultime secundă de joc. După odihnă, târgujienii au intrat mai motivaţi, însă pe final au cedat. Totuşi, rămâne jocul bun făcut de olteni, şi care dă speranţă pe mai departe. Oricum, subţirimea lotului s-a văzut, iar Andrieş acum trebuie să-i revitalizeze pe jucători pentru că joi seara urmează un nou meci de campionat, acasă cu U Poli Timişoara.