19.6 C
luni, aprilie 29, 2024
    AcasăNews AlertEnergia, sezon ratat

Energia, sezon ratat

Echipa de handbal Energia Pandurii a pierdut meciul decisiv pe care l-a jucat pe teren propriu contra celor de la UCM Reşiţa. Deşi s-a jucat la Târgu-Jiu, oaspeţii venind în ziua partidei şi în efectiv redus, meciul a fost câştigat de către UCM cu scorul de 27-26. Deşi s-au impus la un gol diferenţă, vizitatorii au dominat clar jocul, doar în două momente Energia reuşind să fie superioară adversarilor. Practic în minutul 1 şi apoi abia în minutul 50, elevii lui Andrieş au condus pe tabelă, în rest Reşiţa a făcut instrucţie cu Energia.

În urma acestui rezultat, Energia a pierdut orice şansă de-a mai prinde un loc în cupele europene pentru la anul prin campionat, singura oportunitate ar mai fi calificarea până în finala Cupei României de unde apoi să ajungă în cupele europene. Variantă utopică.