13.7 C
sâmbătă, mai 25, 2024
    AcasăNews AlertEşec la handbal

Eşec la handbal

Trupa pregătită de Liviu Andrieş, Energia Pandurii a pierdut meciul pe terenul Politehnicii Timişoara dar şi şansa de-a se menţine în plutonul fruntaş al Ligii Naţionale. Gazdele de la Poli, în foame după puncte au început mai ezitant partida, au fost conduse în startul partidei, dar pe parcurs şi-au revenit şi au controlat autoritar situaţia pe tabela de marcaj. După ce în minutul 11 scorul era egal,4-4, a urmat o perioadă în care Timişoara a fost peste echipa noastră. Astfel, până la pauză gazdele au condus pe tabelă, 11-7 sau 12-8, rezultatul după 30 de minute fiind 15-12. În actul secund oaspeţii au căzut, iar timişorenii s-au distanţat şi la şase goluri, 21-15 sau 25-19. Meciul s-a terminat cu victoria Politehnicii Timişoara, scor 32-28.