11.9 C
sâmbătă, mai 18, 2024
    AcasăNews AlertK1 pe terenul de fotbal

K1 pe terenul de fotbal

La un moment dat părea că violenţa a dispărut de pe terenurile de fotbal din Gorj, însă lucrurile nu stau chiar aşa. Ultimele săptămâni readuce fotbalul gorjean în urmă cu două decenii atunci când la fiecare meci arbitrii erau bătuţi chiar pe terenul de joc, aşa că preşedintele AJF Mihai Prunariu are toate motivele să fie îngrijorat. Ei bine,. Ultimul scandal a avut loc la Sadu la meciul din sferturile Cupei României dintre Parângul Sadu şi Ştiinţa Turceni. În minutul 74 oaspeţii au marcat golul de 3-2, moment în care jucătorii gazdelor au început să-l alerge pe teren pe arbitrul asistent Alin Chelariu. Acesta s-a refugiat la vestiare şi s-a baricadat de furia gazdelor. Observând că lucrurile au scăpat de sub control, centralul Vozaru a fluierat finalul meciului, moment în care el a devenit ţinta principală fiind lovit cu mingea în cap de un jucător de la gazde, iar în drum spre vestiare chiar lovit cu palma peste faţă de un spectator. În aceste condiţii, jocul va fi decis la masa verde, iar oaspeţii de la Turceni se vor califica în semifinale, în timp ce gazdele vor fi aspru pedepsite.