16.9 C
luni, aprilie 29, 2024
    AcasăNews AlertMeci special pentru Șelaru și Acatrinei

Meci special pentru Șelaru și Acatrinei

Doi dintre componenții Energiei, portarul George Șelaru și interul Florin Acatrinei își înfruntă astăzi fosta echipă. Portarul Energiei, Șelaru nu pune presiune pe echipa lui, ba din contră. „Nu este obligatorie calificarea, dar eu sunt aproape convins că ea va veni. A fost meciul acela de la Suceava în care au câştigat, noi am jucat foarte prost pe alocuri, au fost minute în care nu am înscris, am fost conduşi cu 12-3 şi am revenit la 12-10. A fost un joc în care noi nu am arătat constanţă deloc, de la un minut la altul jucam altceva, ori nu reuşeam să dăm un gol timp de 6-7 minute, apoi dădeam în 7 minute 7 goluri. Trebuie să reuşim să avem o oarecare constanţă, să jucăm agresiv, să băgăm fiecare minge în poartă, să luăm cât mai puţine goluri şi să le dăm ocazia la final de meci să fie lângă noi să ne poată încurca”, a comentat portarul Energiei. Rămâne de văzut cum se vor comporta cei doi foști jucători ai Sucevei în meciul de astăzi…