Etapa I, vineri, 22 iulie
CFR Cluj – Astra Ploieşti
Voinţa Sibiu – Steaua Bucureşti
CS Mioveni – Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Sportul Studenţesc
Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi
Ceahlăul Piatra Neamţ – Pandurii Târgu-Jiu
FC Braşov – Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti – FCM Târgu-Mureş
Etapa a II-a, sâmbătă 30 iulie
Astra Ploieşti – Voinţa Sibiu
Steaua Bucureşti – CS Mioveni
Universitatea Cluj – Rapid Bucureşti
FC Vaslui – Petrolul Ploieşti
Sportul Studenţesc – Ceahlăul Piatra Neamţ
Oţelul Galaţi – Concordia Chiajna
Pandurii Târgu-Jiu – FC Braşov
Gaz Metan Mediaş – Dinamo Bucureşti
FCM Târgu Mureş – CFR Cluj
Etapa a III-a, sâmbătă 13 august
CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş
Voinţa Sibiu – FCM Târgu-Mureş
CS Mioveni – Astra Ploieşti
Concordia Chiajna – FC Vaslui
Petrolul Ploieşti – Rapid Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi
FC Braşov – Sportul Studenţesc
Dinamo Bucureşti – Pandurii Târgu-Jiu
Steaua Bucureşti – Universitatea Cluj
Etapa a IV-a, sâmbătă 20 august
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna
Astra Ploieşti – Steaua Bucureşti
Universitatea Cluj – Petrolul Ploieşti
FC Vaslui – Ceahlăul Piatra Neamţ
Sportul Studenţesc – Dinamo Bucureşti
Oţelul Galaţi – FC Braşov
Pandurii Târgu-Jiu – CFR Cluj
Gaz Metan Mediaş – Voinţa Sibiu
FCM Târgu Mureş – CS Mioveni
Etapa a V-a, sâmbătă 27 august
CFR Cluj – Sportul Studenţesc
Voinţa Sibiu – Pandurii Târgu-Jiu
CS Mioveni – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – Petrolul Ploieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Rapid Bucureşti
FC Braşov – FC Vaslui
Dinamo Bucureşti – Oţelul Galaţi
Astra Ploieşti – Universitatea Cluj
Steaua Bucureşti – FCM Târgu Mureş
Etapa VI-a, sâmbătă 10 septembrie
Rapid Bucureşti – FC Braşov
Petrolul Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Universitatea Cluj – Concordia Chiajna
FC Vaslui – Dinamo Bucureşti
Sportul Studenţesc – Voinţa Sibiu
Oţelul Galaţi – CFR Cluj
Pandurii Târgu-Jiu – CS Mioveni
Gaz Metan Mediaş – Steaua Bucureşti
FCM Târgu Mureş – Astra Ploieşti
Etapa a VII-a, sâmbătă 17 septembrie
CFR Cluj – FC Vaslui
Voinţa Sibiu – Oţelul Galaţi
CS Mioveni – Sportul Studenţesc
Ceahlăul Piatra Neamţ – Concordia Chiajna
FC Braşov – Petrolul Ploieşti
Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti
Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş
Steaua Bucureşti – Pandurii Târgu-Jiu
FCM Târgu Mureş – Universitatea Cluj
Etapa a VIII-a, sâmbătă 24 septembrie
Rapid Bucureşti – CFR Cluj
Concordia Chiajna – FC Braşov
Petrolul Ploieşti – Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
FC Vaslui – Voinţa Sibiu
Sportul Studenţesc – Steaua Bucureşti
Oţelul Galaţi – CS Mioveni
Pandurii Târgu-Jiu – Astra Ploieşti
Gaz Metan Mediaş – FCM Târgu Mureş
Etapa a IX-a, sâmbătă 1 octombrie
CFR Cluj – Petrolul Ploieşti
Voinţa Sibiu – Rapid Bucureşti
CS Mioveni – FC Vaslui
FC Braşov – Ceahlăul Piatra Neamţ
Dinamo Bucureşti – Concordia Chiajna
Astra Ploieşti – Sportul Studenţesc
Steaua Bucureşti – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj
FCM Târgu Mureş – Pandurii Târgu-Jiu
Etapa a X-a, sâmbătă 15 octombrie
Rapid Bucureşti – CS Mioveni
Concordia Chiajna – CFR Cluj
Petrolul Ploieşti – Voinţa Sibiu
Ceahlăul Piatra Neamţ – Dinamo Bucureşti
Universitatea Cluj – FC Braşov
FC Vaslui – Steaua Bucureşti
Sportul Studenţesc – FCM Târgu Mureş
Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti
Pandurii Târgu-Jiu – Gaz Metan Mediaş
Etapa a XI-a, sâmbătă 22 octombrie
CFR Cluj – Ceahlăul Piatra Neamţ
Voinţa Sibiu – Concordia Chiajna
CS Mioveni – Petrolul Ploieşti
Dinamo Bucureşti – FC Braşov
Astra Ploieşti – FC Vaslui
Steaua Bucureşti – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu-Jiu – Universitatea Cluj
Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc
FCM Târgu Mureş – Oţelul Galaţi
Etapa a XII-a, sâmbătă 29 octombrie
Rapid Bucureşti – Astra Ploieşti
Concordia Chiajna – CS Mioveni
Petrolul Ploieşti – Steaua Bucureşti
Ceahlăul Piatra Neamţ – Voinţa Sibiu
FC Braşov – CFR Cluj
Universitatea Cluj – Dinamo Bucureşti
FC Vaslui – FCM Târgu Mureş
Sportul Studenţesc – Pandurii Târgu-Jiu
Oţelul Galaţi – Gaz Metan Mediaş
Etapa a XIII-a, sâmbătă 5 noiembrie
CFR Cluj – Dinamo Bucureşti
Voinţa Sibiu – FC Braşov
CS Mioveni – Ceahlăul Piatra Neamţ
Astra Ploieşti – Petrolul Ploieşti
Steaua Bucureşti – Concordia Chiajna
Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj
Pandurii Târgu Jiu – Oţelul Galaţi
Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui
FCM Târgu Mureş – Rapid Bucureşti
Etapa a XIV-a, sâmbătă 19 noiembrie
CFR Cluj – Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna – Astra Ploieşti
Petrolul Ploieşti – FCM Târgu Mureş
Ceahlăul Piatra Neamţ – Steaua Bucureşti
FC Braşov – CS Mioveni
Dinamo Bucureşti – Voinţa Sibiu
FC Vaslui – Pandurii Târgu-Jiu
Oţelul Galaţi – Sportul Studenţesc
Etapa a XV-a, sâmbătă 26 noiembrie
Voinţa Sibiu – CFR Cluj
CS Mioveni – Dinamo Bucureşti
Astra Ploieşti – Ceahlăul Piatra Neamţ
Steaua Bucureşti – FC Braşov
Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi
Sportul Studenţesc – FC Vaslui
Pandurii Târgu-Jiu – Rapid Bucureşti
Gaz Metan Mediaş – Petrolul Ploieşti
FCM Târgu Mureş – Concordia Chiajna
Etapa a XVI-a, sâmbătă 3 decembrie
CFR Cluj – CS Mioveni
Voinţa Sibiu – Universitatea Cluj
Rapid Bucureşti – Sportul Studenţesc
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş
Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu-Jiu
Ceahlăul Piatra Neamţ – FCM Târgu Mureş
FC Braşov – Astra Ploieşti
Dinamo Bucureşti – Steaua Bucureşti
FC Vaslui – Oţelul Galaţi
Etapa a XVII-a, sâmbătă 10 decembrie
CS Mioveni – Voinţa Sibiu
Astra Ploieşti – Dinamo Bucureşti
Steaua Bucureşti – CFR Cluj
Universitatea Cluj – FC Vaslui
Sportul Studenţesc – Petrolul Ploieşti
Oţelul Galaţi – Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu-Jiu – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş – Ceahlăul Piatra Neamţ
FCM Târgu Mureş – FC Braşov