23.7 C
marți, iunie 11, 2024
    AcasăNews AlertS-a tras cortina la Liga a IV-a

S-a tras cortina la Liga a IV-a

Fotbalul la nivel judeţean a înnebunit în ultimele luni de zile. Lupta pentru supremaţie de la Liga a IV-a este mai aprinsă ca niciodată, trei echipe fiind angrenate în lupta pentru primul loc, singurul care asigură prezenţa la barajul de promovare în Liga a III-a. Ştiinţa Turceni, Petrofac Ţicleni şi Gilortul Cărbuneşti trag speranţe că vor fi pe primul loc la finalul campionatului. Ierarhia de la finalul turului la Liga a IV-a a fost stabilită după ce comisiile s-au întrecut în decizii luate pe baza interpretării regulamentului. Astfel, meciul dintre Inter Bâlteni şi Ştiinţa Turceni disputat în urmă cu trei săptămâni s-a încheiat în minutul 82 la scorul de 1-0 pentru gazde după ce oaspeţii au realizat că la teren nu este prezent nici un poliţist. Cazul a fost judecat de două comisii, aşa că s-a decis rejucarea din minutul 1 după finalul turului. În week-end s-a jucat, iar Turceniul s-a impus în deplasare cu 2-1 la Bîlteni. A fost rezultatul care a răsturnat din nou clasamentul, Turceniul ajungând pe locul întâi după ce era pe locul trei. În aceste condiţii, etapele din retur se anunţă a fi cel puţin la fel de interesante ca cele din tur…