28.4 C
miercuri, iunie 26, 2024
    AcasăNews AlertScandal la Sadu !

Scandal la Sadu !

La meciul de cupă între Parângul Sadu şi Ştiinţa Hurezani, pe finalul partidei a izbucnit un scandal monstru care s-a încheiat cu spitalizarea unui jucător de la oaspeţi. „A fost bătaie în toată regula, jucătorul de la Hurezani şi-a luat picioare în gură de la adversari şi când era căzut pe jos”, a comentat un martor la incidentul de la Sadu. Mihai Prunariu, preşedintele AJF Gorj a comentat incidentul spunând că sancţiunile vor fi dictate de către Comisia de Disciplină în şedinţa de săptămâna viitoare. „Am auzit de incidentul de la Sadu şi regret ce s-a întâmplat. Am înţeles că un jucător de la Hurezani a fost bătut, iar asta nu e bine deloc. Nu ştiu ce riscă cei implicaţi scandal, asta o să decidă Comisia de Disciplină”, a comentat Prunariu. Meciul s-a întrerupt în minutul 88 la scorul de 1-0 pentru gazde, oaspeţii refuzând să mai joace.

Iată care sunt celelalte rezultate înregistrate în cupă: Unirea Cruşeţ – Gilortul Bengeşti 4–2, Parângul Sadu – Ştiinţa Hurezani 1–0 (întrerupt în min. 88), Dumbrava Câlnic–Petrolul Stoina 4 – 3 (1-1) după prelungiri, Viitorul Negomir – Minerul II Mătăsari 1–0, Vulturii Fărcăşeşti – Ralbex Turcineşti 2–4, International Băleşti – Ştiinţa Peştişani 6-5 (1-1) după lovituri de departajare, Ştiinţa Ceplea – Energetica Tismana 0–2, Dinamo Inter Stăneşti – Petrolul Ţicleni 4–2.