19.7 C
sâmbătă, mai 4, 2024
    AcasăNews AlertSucces de moral la baschet

Succes de moral la baschet

Şi echipa de baschet a jucat în acest week-end, elevii lui Slobodan Nikolic reuşind să se impună la Miercurea Ciuc cu 81-74. Pe sferturi situaţia a stat astfel: 17-13, 19-23, 19-15, 26-23. Astfel, din cele patru sferturi ale partidei, oltenii au câştigat trei şi au pierdut unul singur. Energia nu a avut deloc un meci uşor, gazdele de la Ciuc reuşind în unele momente să joace de la egal la egal cu oltenii, însă pe final Darby şi ai lui au reuşit să se desprindă decisiv. Cel mai bun om al meciului a fost David Steffel autor a 18 puncte şi 15 recuperări, urmat de Stefan Atanackovic autor a 20 de puncte dar şi de Darby cu 15 puncte marcate. În aceste condiţii, Energia a ajuns la a doua victorie consecutivă în campionat, şi aşteaptă cu încredere meciul de miercuri seara cu BC Timişoara de la Târgu-Jiu. Cel mai probabil, încă o victorie ne-ar propulsa în primele două echipe ale campionatului în clasamentul provizoriu al Divizei A.