10.3 C
duminică, aprilie 28, 2024
    AcasăNews AlertVictorie scăpată printre degete de Viitorul Târgu Jiu

Victorie scăpată printre degete de Viitorul Târgu Jiu

Viitorul Târgu Jiu a pierdut printre degete victoria în fața echipei Unirea Constanța în ultimele zece minute. Meciul s-a disputat sâmbătă, 2 aprilie, pe Stadionul Municipal Târgu Jiu și a contat pentru runda a doua a play-out-ului Ligii a II-a.

Viitorul Târgu Jiu a dominat în prima repriză, iar ocaziile s-au concretizat prin două goluri marcate de Ciprian Rus (5) şi Gabriel Dodoi (27), dar echipa oaspete a redus din avantaj prin golul marcat din penalty de Chiriţoiu.

Viitorul Târgu Jiu a reușit să marcheze și în a doua repriză printr-un gol frumos reușit de Răzvan Vespe, iar scorul a devenit 3-1. Echipa gazdă s-a relaxat la acest scor, crezând că meciul s-a încheiat.

Romeo Niţă a reușit o dublă în minutele 80 și 87, iar meciul s-a încheiat 3-3.

„Au intervenit nişte greşeli inadmisibile“

Antrenorul Viitorului Târgu Jiu, Eugen Trică, a fost foarte supărat de modul în care jucătorii săi au tratat ultima parte a meciului: „Sunt foarte supărat. Am avut jocul în mână, dar au intervenit nişte greşeli inadmisibile din partea jucătorilor mei. Mergem înainte, dar trebuie să schimbăm atitudinea.

Jucătorii trebuie să fei implicați, până în ultimul minut. Au plecat cu un punct, dar au mai avut o ocazie la 3-3 şi puteau să plece cu toate punctele. Mai sunt patru meciuri de disputat, după care o să tragem linie”.