21.8 C
duminică, mai 5, 2024
    AcasăSportFotbal: A îngenuncheat pe teren, în fața lui Ronanldo

Fotbal: A îngenuncheat pe teren, în fața lui Ronanldo

Naționala Portugaliei, echipa care a câștigat titlul european în 2016, a obținut a treia victorie consecutivă în preliminariile EURO 2024 la fotbal, învingând Bosnia și Herțegovina cu scorul de 3-0, într-un meci desfășurat sâmbătă la Lisabona, în Grupa J. Meciul a fost întrerupt de un fan, care a făcut un gest neașteptat față de Ronaldo.

Golurile au fost înscrise de Bernardo Silva în minutul 44 și de Bruno Fernandes în minutele 77 și 90+3.

Cristiano Ronaldo, care a avut un gol anulat pentru ofsaid în minutul 23, a ajuns la a 199-a apariție în echipa națională, stabilind astfel un nou record mondial.

Într-un moment surprinzător, meciul a fost întrerupt de apariția în teren a unui spectator, un tânăr care a dorit să se apropie de Ronaldo, să-l îmbrățișeze și să se închine în fața lui, ca și cum i-ar săruta picioarele.