3.6 C
vineri, aprilie 19, 2024
    AcasăHeadlinesVictorie mare obținută de echipa de handbal CSM Târgu Jiu în fața...

Victorie mare obținută de echipa de handbal CSM Târgu Jiu în fața uneia dintre cele mai bune formații din campionat

Echipa de handbal CSM Târgu Jiu a obținut o victorie mare în fața formației SCM Craiova, una dintre cele mai bune formații din campionat, care evoluează în cupele europene.
    CSM a început bine meciul și s-a aflat în permanență la conducere, de la începutul meciului. În min. 10, CSM Târgu Jiu le conducea pe craiovence la ele acasă, cu 2-6.
    CSM Târgu Jiu a continuat jocul foarte bun și în min. 16 s-a distanțat la șase goluri diferență, 4-10.
    În min. 23, CSM a ratat două ocazii enorme de a se desprinde la șapte goluri.
    Echipa gazdă s-a apropiat la trei goluri înainte de sfârșitul primei reprize, dar CSM a reușit să intre la vestiare cu un avantaj de trei goluri.
    Fetele de la SCM Craiova au venit de la cabine hotărâte să revină în joc, dar au avut parte de o opoziție foarte bună din partea jucătoarelor de la CSM Târgu Jiu, care au reușit să mențină diferența de patru goluri și să domine jocul.
    Handbalistele de la CSM Târgu Jiu au zburdat pe teren, iar în minutul 20, diferența a ajuns din nou la șase goluri. Acestea chiar au făcut spectacol reușind să marcheze și printr-o aeriană.
    Scorul final al meciului a fost 21-26