15.7 C
sâmbătă, octombrie 5, 2024
    AcasăNews AlertPandurii- Oţelul, 4-0

Pandurii- Oţelul, 4-0

Pandurii Târgu Jiu a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (0-0), echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I, în care gazdele au marcat primele trei goluri într-un interval de patru minute, iar oaspeţii au jucat pe final în inferioritate numerică.
    Golurile au fost înscrise de Roman ’58, ’61 şi Matulevicius ’59, ’82.

1-0: Roman a deschis scorul cu o lovitură cu capul din 6 metri, după o centrare a lui Momcilovici.
    2-0: Matulevicius a deviat în poartă o minge trimisă tot cu capul de Roman, din 5 metri.
    3-0: Acelaşi Roman a înscris tot cu o lovitură cu capul, după un corner executat de Nistor.
    4-0: Matulevicius a stabilit scorul final cu un şut din careu, după o pasă de la Predescu.

Oţelul Galaţi a rămas în inferioritate numerică în minutul 84, când a fost eliminat Grădinaru pentru cumul de cartonaşe galbene.