AcasăNews AlertPatimile Energiei

Patimile Energiei

În schimb, echipa de handbal Energia traversează în continuare o perioadă neagră din punct de vedere sportiv. Astfel, echipa antrenată de Liviu Andrieş nu a fost în stare să învingă o echipă de eşalon secund, doar remiză cu HC Reşiţa, scor 30-30. În schimb, contra unei alte echipe de eşalonul doi, U Cluj, cei de la Energia au reuşit o victorie, 35-33. în fine, în meciul care a contat, cel contra celor de la Potaissa Turda, Energia a pierdut la scor, terminând astfel turneul de la Turda cu un succes, un egal şi un eşec. „A fost un turneu unde aşa cum am spus am dat şanse tuturor să joace. În primul nostru am făcut egal cu Reşiţa, dar din minutul 20 al meciului nu am mai jucat cu Sifre, Kekezovic şi Apolzan pentru că au acuzat unele probleme medicale, aşa că am decis să nu-i forţăm. Am jucat cu fraţii Mănescu, cu Becheru, era normal pentru că vorbim de un meci de verificare în care trebuiau să joace toţi. Despre al doilea meci, cel cu Clujul trebuie să spun că am avut şi 9 goluri prin minutul 40, după care am băgat la joc şi copii şi de aceea pe final scorul a fost mai strâns. Am încercat nişte improvizaţii, ştiţi că avem probleme la nivelul interului stâng şi am căutat să vedem dacă putem găsi ceva acolo. Era meci de pregătire, trebuiau să joace toţi. Aşa că e la 9 goluri s-a ajuns la final la două goluri. În ultimul meci cu Turda s-a resimţit oboseala, nu au fost soluţii. Prima parte a fost echilibrată, dar pe final de joc, cei de la Turda s-au distanţat. Problema noastră e la nivelul interului stâng, acolo avem postul descoperit”, a comentat Andrieş.