28.5 C
sâmbătă, septembrie 28, 2024
    AcasăNews AlertSucces la baschet

Succes la baschet

Echipa de baschet antrenată de Slobodan Nikolic, Energia Pandurii a câştigat la Piteşti şi a ajuns în primele opt locuri ale Diviziei A. Cu un Louis Darby în zi mare, autor a 26 de puncte, oltenii s-a impus cu 78-75, al treilea succes consecutiv pentru trupa olteană. Mai mult, Energia a ajuns pe plus având un bilanţ de şapte victorii şi şase eşecuri, ceea ce e un lucru pozitiv pentru Energia. Revenind la meciul de la Piteşti, acesta a vuit două feţe. În prima repriză piteştenii au fost mai buni după ce au câştigat primul sfert cu 31-21, pentru ca în sfertul doi avansul să fie conservat după scorul de 18-18. În partea a doua, Energia şi-a revenit şi a reuşit să întoarcă scorul după ce au câştigat sferturile cu scorurile de 13-22 şi 13-17.