12.6 C
duminică, octombrie 6, 2024
    AcasăNews AlertCiudăţeniile "judeţului"

Ciudăţeniile „judeţului”

Fotbalul pe maidane e plin de întâmplări care mai de care mai ciudate. În ultima etapă a turului au fost două meciuri care au început dar nu s-au şi terminat atunci când trebuiau. Primul, la Ţicleni, Petrofac a întâlnit Internaţional Băleşti, meci care s-a întrerupt în minutul 37 la scorul de 10 pentru gazde. Ce s-a întâmplat atunci? Ei bine, centralul Sorin Costreie l-a eliminat pe jucătorul de la Băleşti, Răzvan Ghoergiţă, moment în care jucătorul l-a lovit pe arbitru cu pumnul în faţă. Jocul a fost oprit, aşa că Ţicleniul a câştigat cu 3-0 la masa verde iar jucătorul violent va fi aspru sancţionat. Un alt caz, un alt meci. la jocul dintre Ştiinţa Turceni şi Petrolul Stoina, echipa oaspete nu s-a mai prezentat în teren în partea a doua la scorul de 6-1 motivând că cinci jucători au făcut o toxi infecţie alimentară la pauză. Probabil de la atâtea goluri încasate. Meciul s-a suspendat şi victoria va fi acordată gazdelor cu scorul din teren.