Fabrica de cablaje din Motru, cu patronaj italian, a început activitatea în municipiu, inițial, cu 24 de angajați. În prezent și-a majorat, însă, numărul de salariați la 48 și urmează, în câteva zile, să mai fie angajate aici încă 15 persoane.
Activitatea s-a diversificat, aici fiind realizate mai multe produse electrice și electronice pentru aparatură medicală. Majoritatea angajaților acestei mici unități de producție sunt femei.
Primarul municipiului Motru a fost în vizită la această unitate, la finalul săptămânii trecute. A discutat cu salariații fabricii, iar toți s-au declarat mulțumiți să lucreze aici. În oraș s-au mai creat, în ultimii trei ani, mai multe locuri de muncă de către investitori privați.
De lăcătuș mecanic aveți mar interesa.Multumesc.
Buna seara.Unde este fabrica de cablaje la Motru Gorj? Faceți angajări?