11.4 C
luni, octombrie 7, 2024
    AcasăNews AlertGrigoraş: Pandurii au jucat de Liga a III-a

Grigoraş: Pandurii au jucat de Liga a III-a

Echipa Dinamo Bucureşti a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, formaţia Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a III-a. Golurile învingătorilor au fost marcate de Dănciulescu ’47 şi M. Niculae ’71 din penalti. În minutul 11, Cătălin Munteanu a ratat o lovitură de pedeapsă dictată pentru un fault comis de Chiricheş asupra lui Torje. Andrenorul gorjenilor, Petre Grigoraş s-a declarat foarte dezamăgit de prestaţia echipei sale, pe care o cataloghează ca fiind de Liga a III-a.”Am jucat lamentabil, am fost inexistenţi în repriza a doua. Am avut un joc de divizia B spre C, nu meritam mai mult. Arbitrajul a fost foarte slab, eu îmi pun echipa la zid, nu dau vina pe central”, a declarat Grigoraş.