18.2 C
sâmbătă, mai 25, 2024
    AcasăNews AlertO nouă dezamăgire pentru Energia

O nouă dezamăgire pentru Energia

sport-03-2Echipa de handbal Energia nu se dezminte, continuă să dezamăgească. Din păcate, Energia a pierdut la o diferență mare la București, scor 30-22, un rezultat care nu este deloc pe placul antrenorul Bozo Rudic. Acesta a stat în spatele băncii tehnice, în tribună, iar de acolo a fost mulțumit de randamentul echipei în prima repriză, dovadă și rezultatul a fost 13-11, victorie după primele 30 de minute a oltenilor. Toată lumea a jucat bine, s-a bătut, iar scorul este pe deplin meritat.
    Dar ce a fost după pauză a fost un coșmar. Energia a fost de nerecunoscut, nu a mai știut să atace, nu s-a mai apărat, iar la final gazdele s-au impus cu 30-22. Un mesaj clar pentru Rudic că această echipă are mult de lucru pentru a duce echipa în topul Ligii Naționale.