16.5 C
duminică, mai 19, 2024
    AcasăNews AlertMedalii pe bandă rulantă la Pandurii

Medalii pe bandă rulantă la Pandurii

Aproape week-end de week-end atleţii gorjeni de la CS Pandurii obţin rezultate remarcabile. Zestrea de medalii a fost îmbogăţită la finalul săptămânii cu trei medalii naţionale. Astfel, la concursul de semimaraton de la Bucureşti, trei atlete au reuşit să urce pe podium. Cel mai bun rezultat a fost obţinut de Elena Moagă, atleta antrenată de Ion Bură terminând cursa de 10 kilometrii pe prima poziţie. pentru acest loc, gorjeanca a primit 300 euro premiu din partea organizatorilor. La o altă probă, cea de 3,5 km la juniori, Denisa Pătrăşcoiu a luat medalia de argint, iar Adela Goşa pe cea de bronz în cadrul aceleiaşi probe. „Sunt rezultate normale. A fost doar un concurs, urmează altele. Pentru Moagă vine Campionatul Balcanic de Alergare Montană în Bulgaria unde trebuie să-şi apere titlul câştigat anul trecut”, a comentat Ion Bură.